Pomoc

Návrat na všetky články


Čakáme na pomoc, alebo pomáhame.

 

Uvediem len tri veci. Zdravotný stav, ceny a dostatok základných potrieb.

Situácia sa stále zhoršuje. Ceny stúpajú, to si asi všimol každý, ale stále je čo nakupovať, to sa však môže čoskoro zmeniť. Hlavne v potravinách.

Jedna vec sú ceny, ale vplyvom rôznych experimentov sa zhoršil zdravotný stav obyvateľstva. Kapacity na poskytnutie pomoci sa zmenšili.

Vinník tohto stavu sa nájde ihneď. V hľadaní vinníkov sme najväčší špecialisti na svete.

Položme si otázku. Čo sme pre to spravili, aby to tak nebolo? Ak sme sedeli spokojne v karanténe bez náznaku choroby a poberali peniaze, tak sme dostali peniaze za niečo čo neprinieslo žiadnu hodnotu. Hra na prácu z domu a iné sofistikovane zdôvodnené flákanie. Čiže peniaze stratili na hodnote. Odtiaľ tie vyššie alebo vysoké ceny. Produktivita a efektivita klesala aj do roku 2020. Potom už len tá hniloba vyplávala na povrch a dala tomu smrteľnú ranu. Z akých zdrojov sa mali látať diery na Titanicu? Rôzne fondy, dotácie a iné korupčné schémy, obrovské plytvanie prostriedkami a morálna degradácia. Dobehli sme sami seba. Šliapli sme na vlastné hrable.

A teraz ten zdravotný stav. Začala pandémia. Drvivá väčšina čakala. Iba niektorým skutočne záležalo na riešení problému. Hľadať spôsoby ako si pomôcť? Na čo, skôr každý pokus zosmiešniť, zdegradovať alebo byť ticho. Ten problém sa mohol predsa minimalizovať. Ľudia nehľadali pravdu aby si vzájomne poradili (česť výnimkám), čakali čo povie doktor, doktor čakal čo povie primár, ten čakal čo povie minister, minister čakal čo povie WHO a WHO čakalo čo urobia ľudia. A medzitým niektorí zarobili na niečom, čo nikomu nepomohlo.

Ľudia nemuseli zomierať, určite nie v takých počtoch.

Ale ak ste klamali, zavádzali a dehonestovali iných kvôli zištnosti, tak máte podiel viny na smrti, alebo zdravotných problémoch tých, ktorým sa dalo pomôcť. To sa dá povedať aj o tých, ktorí iba bezducho tárajú, lebo je to cool. Nemá každý rovnaký aparát na krku, to je pravda, ale na začiatku všetci dostali rovnako, postupne však svoje talenty prešustrovali. Ich návrat je možný, najlepšie začať ešte dnes.

Keby sme chceli, mohli sme pomôcť za 1 euro, ale my sme radšej nepomohli za 1000. Vyplytvané peniaze, ktoré chýbajú.

Teraz opäť drvivá väčšina čaká, že niekto iný upozorní na zdravotné problémy spôsobené medicínskymi experimentami. Tým samozrejme nikomu nepomôžete, ani sebe, lebo čím skôr sa to začne riešiť, tým skôr môžete dostať pomoc. Ale od koho chcete dostať pomoc, keď všetci čakajú. Potom si opäť nájdete svojho vinníka za problémy, alebo smrť svojich blízkych.

Takže teraz budeme čakať kto zaseje, podojí kravu, vyrobí tehlu a cement, schváli účinný liek alebo liečebný postup. Keď zbadáte topiace dieťa, tak budete čakať na schválený postup, ako ho zachrániť? Ak ste si nevšimli, tak sa už topíme vo vlastnej apatii.

A čas si budeme krátiť hľadaním vinníkov a zdravotný stav sa bude zhoršovať a hodnota peňazí bude klesať.

Pričiňme sa, aby utrpenia bolo čo najmenej.

Skúsme urobiť viac ako doteraz, postupne zbadáme že to malo zmysel. Pre všetkých aj pre jednotlivca. Chce to ale trpezlivosť. Záhrada je plná pýru.

Stále sa čaká či využijeme slobodnú vôľu, našu dobrú vôľu a či vôbec máme vôľu niečo urobiť.

Toto nie je o vinníkoch, ale o nás.Značka
Veková skupina
-
Cena od-do
-


Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú cookies. Používaním webu s tým vyjadrujete súhlas. Viac informácií